Czwarty ogród deszczowy powstał w Sosnowcu

Wczoraj (29 czerwca) powstał czwarty ogród deszczowy w ramach naszego przedsięwzięcia pn. „Zakładanie ogrodów deszczowych w miastach woj. śląskiego”. Zbudowaliśmy go przy Zespole Szkół nr 2 w Sosnowcu.

 

- Temperatury coraz wyższe, coraz mniej deszczu, więc każda inicjatywa związana z odpowiedzialnym gospodarowaniem wodą jest na wagę złota - wyjaśniają organizatorzy całego przedsięwzięcia.

Uczestnicy wczorajszych prac tworzyli zgrany choć zróżnicowany zespół. Nie zabrakło w nim bowiem bardzo aktywnych młodszych uczestniczek i uczestników, jak i zaangażowanych pracowników szkoły, urzędu, jednostek miejskich, radnych, a nawet mieszkańców.

- I tym razem projektanci, uczestniczący w naszym przedsięwzięciu, stworzyli ciekawą koncepcję ogrodu, którą wspólnie wprowadziliśmy w życie tuż pod oknami Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu - mówi Witold Magryś, Dyrektor biura Związku.

W pracach wzięli też udział przedstawiciele mediów, w tym m.in. dziennikarze z Polskiego Radia Katowice, radia Eski oraz Antyradia - ich relacje dostępne poniżej:

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,61480,W-Sosnowcu-powstal-przykladowy-ogrod-deszczowy.html
https://www.eska.pl/slaskie/susza-zaczyna-doskwierac-roslinom-zakladajmy-ogrody-deszczowe-aa-Q9k4-GNxJ-pCXs.html

- Czwarty ogród deszczowy w Sosnowcu to jednocześnie ostatni, którego przygotowanie założyliśmy w ramach przedsięwzięcia pn. „Zakładanie ogrodów deszczowych w miastach woj. śląskiego”. Zrealizowaliśmy je wspólnie z samorządami lokalnymi z naszego regionu. W sumie ogrody powstały w Częstochowie, Kaletach i Żorach - wyjaśnia Maria Skotnicka z Fundacji Sendzimira, który był merytorycznym partnerem przedsięwzięcia.

- Trwające prawie dwa miesiące przedsięwzięcie miało nie tylko walory edukacyjne, proklimatyczne, ale też te społeczne i integracyjne. Dziękujemy za współpracę Fundacji, samorządom lokalnym oraz wszystkim uczestniczkom i uczestnikom - podsumowuje Dyrektor biura Związku.

W ramach tej inicjatywy powstały cztery ogrody deszczowe, w Częstochowie, Kaletach, Żorach i Sosnowcu.

zdjęcia dostępne tutaj

więcej o tworzeniu ogrodów w innych gminach poniżej:

https://old2022.silesia.org.pl/aktualnosci/powstal-trzeci-ogrod-deszczowy-tym-razem-w-zorach,1481

https://old2022.silesia.org.pl/aktualnosci/ogrody-deszczowe-odpowiedzia-na-zmiany-klimatyczne-portal-samorzadowy,1467

https://old2022.silesia.org.pl/aktualnosci/w-wojewodztwie-slaskim-powstaja-ogrody-deszczowe,1465

Data publikacji: 30.06.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy