Świętochłowice - tysięczną gminą w programie "Czyste powietrze"

Materiał prasowy: UM Świętochłowice

Troska o czyste środowisko i czyste powietrze to jeden z filarów nowej rzeczywistości, nowego ładu. - podkreślił Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji w Świętochłowicach. Władze miasta podpisały dziś porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach którego stały się tysięczną gminą przystępującą do programu „Czyste Powietrze”.

 

Na promocję programu “Czyste powietrze” do wszystkich gmin w sumie 100 mln zł. Z tych pieniędzy mają powstać m.in. punkty konsultacyjne dla mieszkańców. Podczas konferencji w Świętochłowicach premier Mateusz Morawiecki ocenił, że uruchomiony dwa lata temu program “Czyste powietrze” to rewolucja w polityce środowiskowej. Zwrócił uwagę, że docelowo ponad 100 mld zł ma być zainwestowane w termomodernizację domów i wymianę źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

–  Już teraz 200 tys. gospodarstw domowych uczestniczy w programie Czyste powietrze. To pół miliona osób, które będą mogły korzystać z bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla środowiska ogrzewania. – podkreślił Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

fot. UM Świętochłowice

Data publikacji: 08.02.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy