Portal Niepelnosprawni.pl - lista kontaktów w sprawie wsparcia

Kto Ci pomoże za darmo w Twoim mieście? Portal niepełnosprawni.pl stworzył listę niezbędnych kontaktów.

 

Jesteś w grupie ryzyka i nie możesz wychodzić z domu? Nawet na chwilę nie masz z kim zostawić dziecka lub dorosłej osoby z niepełnosprawnością? Zebraliśmy w jednym miejscu informacje, kto bezpłatnie zrobi zakupy, dowiezie posiłek, wyprowadzi psa, a kto oferuje wsparcie psychologiczne – także cudzoziemcom. Listę miast stale aktualizujemy!

Posiłek i zakupy z pomocy społecznej

Pozostającym w kwarantannie osobom z niepełnosprawnością, starszym, samotnym przysługuje wsparcie w miejscu zamieszkania.

Zadzwoń więc do ośrodka pomocy społecznej!

W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy z niepełnosprawnością – lub rodzina – nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina.

Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej może też współpracować z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe.

więcej o akcji tutaj

Źródło: www.niepelnosprawni.pl

Data publikacji: 28.10.2020 r.

Polecamy
Współpracujemy