W przyszłym tygodniu powstanie mapa punktów szczepień

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

Na początku przyszłego tygodnia NFZ pokaże mapę punktów szczepień uzupełnioną o propozycje samorządów. Musimy równomiernie dopasować punkty do potrzeb. W niektórych miejscach niezbędne są dużo mniejsze uzupełnienia, jak na przykład w Warszawie – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, Michał Dworczyk.

 

Szef KPRM podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przekazał informację, na jakim etapie jest obecnie organizacja dodatkowych punktów szczepień przygotowywanych przez samorządy.

„Wpłynęło kilkaset propozycji z całego kraju tworzenia takich dodatkowych punktów, a więc do liczby 6,5 tysiąca już istniejących, kilkaset punktów na pewno dołączy” – powiedział Dworczyk. „Jestem przekonany, że absolutna większość tych propozycji będzie wykorzystana. Ale tam, gdzie nie ma już takiej potrzeby, bo system punktów stworzony jest już w tej chwili na tyle duży, na tyle gęsty, że wystarczy dać tylko szczepionki i będą szczepieni niemal wszyscy, którzy chcą - to w takich miejscach nie ma większego uzasadnienia tworzenie kolejnych punktów” – dodał.

Dworczyk poinformował, że wszystkie złożone przez samorządy za pośrednictwem wojewodów propozycje są obecnie analizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i to fundusz podejmie ostateczną decyzję, które punkty uzupełnią już istniejącą sieć.

więcej: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/dworczyk-na-poczatku-przyszlego-tygodnia-nfz-pokaze-mape-punktow-szczepien

Data publikacji: 09.04.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy