15-lecie Sieci SLN, spotkanie Lokalnych Grup Działania z terenu woj. śląskiego

W dniach 11- 12 maja 2022 r. odbyło się dwudniowe spotkanie współorganizowane z LGD Perła Jury dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania zrzeszonych w Sieci SILESIAN LEADER NETWORK. Wreszcie, po przerwie związanej z epidemią, mogliśmy się spotkać stacjonarnie - w urokliwym miejscu jakim są Kroczyce. A okazja do spotkania była szczególna, bo w tym roku obchodzimy 15-lecie działania Sieci SILESIAN LEADER NETWORK.

Przypominamy, że Sieć SILESIAN LEADER NETWORK została utworzona przy naszym Związku w 2007 r. Sieć ta jest formą współpracy wszystkich 14 Lokalnych Grup Działania z terenu woj. śląskiego.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od podziękowań skierowanych do p. Edyty Bauć, Dyrektora Biura LGD Razem na wyżyny, która od ponad 4 lat sprawnie i z zamiłowaniem koordynuje prace Sieci w naszym regionie (jest to druga kadencja p. Edyty na tym stanowisku). W programie znalazło się wiele zagadnień merytorycznych.

Z przedstawicielami Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozmawialiśmy (dzięki połączeniu on-line) m.in. o przygotowaniach do konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju na kolejny okres programowania. W wydarzeniu wzięli też udział reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, którzy omówili działania LGD w nowej perspektywie finansowej UE.

Pod koniec pierwszego dnia wspólnie z ekspertem do spraw rozwoju lokalnego i regionalnego rozmawialiśmy o procesie partnerskiego opracowywania lokalnych strategii rozwoju na kolejny okres programowania.

Drugi dzień upłynął nam pod znakiem wizyt studyjnych. Spotkaliśmy się z beneficjentami LGD Perła Jury, w tym m.in. z przedstawicielami stowarzyszenia Krocz-Art oraz paniami z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Były to bardzo miłe i inspirujące spotkania.

Przy okazji przypominamy naszą „leaderową” produkcję, czyli film pt. „Podejście LEADER w województwie śląskim” https://www.youtube.com/watch?v=cwYjcjQV_44

galeria zdjęć

#Sieciujemy #ObszaryWiejskie #15LatLGD

Polecamy
Współpracujemy