Częstochowa ma swój neon

Zgodnie z zapowiedzią neon z logo Częstochowy rozbłysł na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1 jeszcze przed świętami. Napis nawiązuje do tradycji i mody tworzenia reklam sprzed kilku dekad.

 

Promocyjny neon został zamontowany w miejscu nieistniejącego już neonu PKO, który częstochowianki i częstochowianie mogą pamiętać z czasów PRL.

Kształt nowego neonu jest oparty na oficjalnym logo Częstochowy, które powstało w 2017 roku i zostało wyróżnione w konkursie DOBRY WZÓR 2018 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Nowy obiekt daje przyjemną dla oka poświatę, jest to światło stałe, niemigające. Jest widoczny od strony placu Biegańskiego. Jego produkcja wraz z montażem kosztowała 55 tys. zł.

- Ta realizacja nie wypadłaby tak dobrze, gdyby nie współpraca z wykonawcą - firmą Graffico, której hasłem jest "Reklamy do nieba". Dzięki jej zaangażowaniu, wrażliwości i otwartości na pojawiające się na wstępnych etapach współpracy pomysły, zapewne nie moglibyśmy dziś pochwalić się tak atrakcyjnym produktem finalnym. Liczymy, że neon na stałe wpisze się w krajobraz Częstochowy i stanowić będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejskich kadrów - komentuje Magdalena Woch, zastępczyni naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM.

więcej zdjęć kliknij poniżej:
https://www.czestochowa.pl/czestochowa-ma-swoj-neon

Źródło: UM Częstochowy

Data publikacji: 23.12.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy