Ruszyła aplikacja Ekomuzea przygotowana przez LGD Leśna Kraina Górnego Śląska

Aplikacja mobilna "Ekomuzea" to przewodnik, w którym znajdują się informację m.in. o zamkach i pałacach, które warto zobaczy, jak również informacje o „zielonych” atrakcjach/miejscach znajdujących się na obszarze LGD Leśnej Krainy Górnego Śląska (obejmująca swoim zasięgiem 16 gmin).

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów: Google Play i App Store. Zawiera ona m.in.:

  • tysiące barwnych zdjęć, interesujących opisów obiektów, kilometrów tras zebranych w jednym miejscu
  • bazy tras turystycznych, min. rowerowych, biegowych, nordic walking, edukacyjnych,
  • i przede wszystkim w prosty i wygodny sposób można sprawdzisz co znajduje się w okolicy i jak tam dotrzeć

Aplikacja skierowana jest do mieszkańców i turystów, biegaczy, rowerzystów odwiedzających teren obszaru działania 5 różnych Stowarzyszeń (Lokalna Grupa Działania Leśnej Krainy Górnego Śląska (obejmująca swoim zasięgiem 16 gmin), Lubuski Przełom Odry (Zielona Dolina Odry i Warty), Równina Pyrzycko Stargardzka (WIR Wiejska Inicjatywa Rozwoju), Pojezierze Myśliborskie (Stowarzyszenie Lider Pojezierza), Dolina Środkowej Odry i Dolnego Bobru (Lokalna Grupa Działania Zielone Światło). Treści zostały przygotowane w trzech językach: polskim, rumuńskim i angielskim.

Aplikacja mobilna "Ekomuzea" jest efektem międzynarodowej współpracy w ramach projektu pn.: „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea" współfinansowanej przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

więcej informacji: https://lesnakrainalgd.pl/ 

Polecamy
Współpracujemy