30-lecie Samorządu Terytorialnego w Wodzisławiu Śląskim

- Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów polskich przemian ustrojowych. Samorządność uwolniła naszą obywatelską energię do współtworzenia. To ona pozwoliła lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Odrodzona samorządność dała nam wiele praw i przywilejów. Razem z nimi jednak otrzymaliśmy także szereg obowiązków i ogromną odpowiedzialność za lokalną społeczność. Doceniajmy to, że dzięki samorządności możemy mieć duży wpływ na to, co dzieje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Korzystajmy z możliwości, jaką daje nam współczesne prawo i bierzmy aktywny udział w wyborze naszych przedstawicieli do samorządu. Bez samorządności demokracja nie istnieje, to podstawa naszej wolności. Doceniajmy ją zatem  – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

I chociaż pandemia koronawirusa sprawiła, że nie mogliśmy spotkać się na piknikach, festynach czy koncertach, to uczciliśmy te wyjątkowe wydarzenie - 30-lecia Samorządu Terytorialnego - w inny, równie kreatywny sposób.


 

 

 

Na miejskich billboardach w Wodzisławiu Śląskim pojawiła się kampania promocyjna z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego. Ma ona przypominać o tym, że od 30 lat tworzymy wspólnotę, realizujemy zadania gminy, pobudzamy aktywność obywatelską, wybieramy naszych przedstawicieli, współpracujemy dla dobra naszego miasta, kształtujemy samorząd. Nie należy zapominać, że samorząd to MY. Samorząd to ludzie.

Ponadto czerwcowe wydanie Gazety Wodzisławskiej w znacznej mierze zostało poświęcone tematom związanym z rocznicą pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

Co się przez te trzy dekady wokół nas zmieniło? Co o samorządzie myśli prezydent Wodzisławia Śląskiego, radni Rady Miejskiej i wodzisławianie? Sprawdźcie w “Gazecie Wodzisławskiej”:
www.
gazeta.wodzislaw-slaski.pl

fot. materiały prasowe UM Wodzisław Śląski

Polecamy
Współpracujemy