Wszyscy szyją maseczki

Mszana

W Mszanie ruszyła akcja szycia maseczek dla Szpitala w Raciborzu. Produkcja realizowana jest w nowo otwartej Pracowni Krawieckiej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Uruchomienie pracowni w Gminnym Ośrodku było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Cieszę się z tej inicjatywy. W obecnej sytuacji jest ona niezmiernie ważna i cenna. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tę szlachetną akcję. Jeśli tylko będę pomocny, jestem do dyspozycji – podkreśla Mirosław Szymanek, Wójt gminy Mszana.

Więcej informacji poniżej:
www.gokir-mszana.pl

Data zamieszczenia: 27.03.2020

Strumień

Gmina Strumień także zachęca do przyłączenia się do akcji szycia maseczek. Bezpłatne maseczki będą przekazywane seniorom w gminie Strumień (materiał zostanie zapewniony przez gminę).

Więcej informacji poniżej:
www.facebook.com

Data zamieszczenia: 27.03.2020

 

 fot. materiał UG Strumień

 

Lędziny

Również w Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach uszyto już 1,5 tys. maseczek. Wśród odbiorców są szpitale z różnych miast. 

Inicjatorem akcji jest kierownictwo Ośrodka Kultury. Postanowiono wykorzystać fakt, że w tej placówce działa kółko krawieckie. 

Inicjatorzy akcji zachęcają do zaangażowania - wystarczy skontaktować się z Ośrodkiem Kultury w Lędzinach -pomimo epidemii placówka dyżuruje.

Źródło:
www.katowice.wyborcza.pl

Data zamieszczenia: 28.03.2020

 

Katowice

Już w pierwszym tygodniu akcji ochotnicy zgromadzeni na Facebooku w grupie pn. „Katowice szyją maseczki dla medyków"  przygotowali ponad 2000 maseczek ochronnych. 

- Wiedziałam, że trzeba działać szybko. Nie spodziewałam się jednak, że w tak krótkim czasie uda nam się zaangażować ponad 600 osób z całego Śląska – mówi Ania, pomysłodawczyni całej akcji, która na co dzień szyje kolorowe plecaki, torby i artykuły dla dzieci w małej pracowni w Katowicach.

Tniemy ogromne ilości materiałów i cieszymy się, że w tych trudnych dniach możemy zrobić coś dobrego dla innych – dodaje.

Pierwsze maseczki trafiły do personelu Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Katowickiego Centrum Onkologii, Okręgowego Szpitala Kolejowego, Centrum Zdrowia w Mikołowie oraz Oddziału Intensywnej Terapii w Katowicach-Ochojcu.

Do akcji można przyłączyć się tutaj: www.facebook.pl

Więcej informacji poniżej:
www.katowice.eu

Data zamieszczenia: 30.03.2020

 

Rybnik

Inicjatywą szycia maseczek wykazała się też firma odzieżowa Lazar z Rybnika, która wyprodukowała maseczki i nieodpłatnie przekazała część z nich miejskim instytucjom.

Maseczki otrzymali pracownicy służby zdrowia i inne organizacje, które w czasie epidemii muszą pracować i nie mogą się izolować od kontaktów z innymi ludźmi.

Firma odzieżowa LAZAR jest firmą rodzinną, która działa na rynku od 1977 roku. Na co dzień specjalizuje się w szyciu konfekcji damskiej i męskiej dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji.

Więcej informacji:
www.rybnicki.com

Data zamieszczenia: 02.04.2020
 

 

Żywiec

Warsztat terapii Zajęciowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu dołączył do akcji #szyjemymaseczkidlaszpitalawżywcu.

Terapeuci w ramach swoich zajęć postanowili pożytecznie wykorzystać czas nieobecności swoich podopiecznych. Poza zdalnym kontaktem z uczestnikami, przekazywaniem im wskazówek do pracy i ćwiczeń, Panie szyją maseczki, a Panowie estetycznie je pakują. Koordynatorem grupy WTZ jest Pani Magdalena Chrobakiewicz.

Wykonaliśmy już ponad 200 maseczek i nadal zamierzamy je dostarczać – informuje Magdalena Worek, dyrektor żywieckiego SOSW.


fot. www.facebook.com

Źródło: www.zywiec.powiat.pl

Data zamieszczenia: 09.04.2020

 

Wojkowice

Na mocy podpisanego porozumienia z Urzędem Miasta w Wojkowicach kilku osadzonych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej szyje maseczki ochronne dla mieszkańców Wojkowic. W środę 22 kwietnia br. dyrektor Zakładu Karnego w Wojkowicach mjr Krzysztof Jachim wraz z funkcjonariuszami przekazali potrzebującym aż 300 takich maseczek.

Więcej informacji:
www.bedzin.naszemiasto.pl

Data zamieszczenia: 23.04.2020

 


 

Polecamy
Współpracujemy