Wymazobusy pomagają w walce z koronawirusem

Powiat tarnogórski

Powiat Tarnogórski wspiera Sanepid w badaniach na obecność koronawirusa u osób przebywających w kwarantannie. Od wczoraj wymazobus, czyli specjalna karetka, jeździ po powiecie i przewozi do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach próbki od osób w kwarantannie. To nowa inicjatywa, której powiat jest prekursorem w całym województwie śląskim.

- Od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały, że osoby przebywające w kwarantannie muszą czekać nawet kilka dni na testy – informuje starosta Krystyna Kosmala. - Zapotrzebowanie na takie badania rośnie z każdym dniem, dlatego podjęliśmy decyzję o wynajęciu karetki do pobierania próbek od mieszkańców powiatu przebywających w kwarantannie. Jestem przekonana, że znacząco skróci to czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Warto również zaznaczyć, że pierwszeństwo w testach mają pracownicy szpitali i służb walczących z koronawirusem – wyjaśnia starosta.

Źródło: www.facebook.com

Data zamieszczenia: 06.04.2020

fot. Peggy_Marco, Pixabay

 

Powiat częstochowski

Dzięki połączonym siłom Starostwa Powiatowego w Częstochowie, 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, czas oczekiwania w powiecie częstochowskim na badanie diagnostyczne pod kątem obecności koronawirusa, a potem na jego wynik, zdecydowanie się skróci.

Do mieszkańców powiatu mających wskazania do testów na obecność SARS CoV-2 ruszył w środę (22 kwietnia) „wymazobus”, czyli specjalny ambulans do pobierania wymazów.

Więcej informacji:
www.dziennikzachodni.pl

Data zamieszczenia: 23.04.2020

 

Bytom

Wymazobus - pojazd przystosowany do pobierania wymazów od osób pozostających w kwarantannie - ruszył również na ulice Bytomia. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków gminy Bytom.

Wymazy do badania w kierunku koronawirusa pobierze specjalnie przeszkolony personel, wyposażony w środki ochrony osobistej.


fot. Vesna_Pixi, Pixabay

Źródło: www.bytom.pl

Data zamieszczenia: 24.04.2020

 

Gliwice

W Gliwicach próbki od osób skierowanych na kwarantannę pobierają dwa wymazobusy. Akcję finansuje miasto Gliwice, a organizowana jest przez Szpital Miejski nr 4.

Karetki docierają do osób na kwarantannie w Gliwicach, wskazywanych wyłącznie bezpośrednio przez Sanepid. Wymaz do badania w kierunku koronawirusa pobiera specjalnie przeszkolony personel, zabezpieczony w środki ochrony osobistej. O takiej wizycie mieszkańcy są informowani wcześniej telefonicznie.

Więcej informacji:
www.mojegliwice.pl

Data zamieszczenia: 30.04.2020
 

Polecamy
Współpracujemy