Cykl audycji w Polskim Radiu Katowice

Kryzys finansów w samorządach – dlaczego? - pod takim hasłem rozmawiamy o aktualnej sytuacji finansowej naszych wspólnot lokalnych.

 

W ramach cyklu audycji - organizowanych we współpracy z Polskim Radiem Katowice - szukamy odpowiedzi na pytania: z czego wynika ten kryzys i co oznacza w praktyce. Przy okazji wyjaśniamy, czym jest budżet samorządowy i na czym polegają usługi publiczne.

 

 

  • pierwsza audycja pt. "Rozmowy o pieniądzach zawsze są trudne":

Bywa jeszcze gorzej, kiedy trzeba omawiać dziurę w domowym budżecie lub co gorsza w miejskim. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Audycja odbyła się z udziałem Krzysztofa Matyjaszczyka, Wiceprzewodniczącego Związku, Prezydenta Częstochowy.

posłuchaj audycji tutaj 

  • druga audycja pt. "Finanse a cukiernictwo":

Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy finanse i cukiernictwo mogą mieć wspólny mianownik? Okazuje się że tak i jest to... miejski budżet.

Audycja odbyła się z udziałem Mieczysława Kiecy, Prezydenta Wodzisławia Śląskiego, członka Zarządu Związku oraz Małgorzaty Kern, Skarbnika Chorzowa, członka Komisji Skarbników Związku.

posłuchaj audycji tutaj

  • trzecia audycja pt. "Pieniądze a samorząd":

Jaki wpływ mają pieniądze na działanie samorządu? Czy mieszkańcy mogą "dołożyć" się do miejskiej kasy?

Audycja odbyła się z udziałem Jarosława Klimaszewskiego, Wiceprzewodniczącego Związku, Prezydenta Bielska-Białej oraz Anny Grygierek, Burmistrza Strumienia, członka Zarządu Związku.

posłuchaj audycji tutaj

Data aktualizacji: 31.12.2020 r.

Polecamy
Współpracujemy