Nowe obostrzenia od 27 marca

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

W Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od soboty 27 marca do 9 kwietnia br. w całym kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia – m.in. zamknięte będą galerie handlowe, markety budowlane i przedszkola.

 

Zgodnie z rozporządzeniem od 27 marca do 9 kwietnia w całym kraju zamknięte będą centra i galerie handlowe (z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek), a także sklepy meblowe i budowlane o powierzchni większej powyżej 2 tys. m2.

W tym okresie będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 w sklepach do 100 m2 oraz jednej osoby na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2. Zamknięte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie oraz zakłady kosmetyczne.

Nieczynne będą również przedszkola i żłobki; opieka będzie obejmowała tylko rodziców wykonujących zawód medyczny i pracowników służb porządkowych. Działalność obiektów sportowych zostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

Ograniczenia dotkną też miejsc kultu religijnego. Od soboty 27 marca do 9 kwietnia będzie obowiązywał nowy limit osób w miejscach kultu religijnego – taki sam jak w przypadku handlu wielkopowierzchniowego - czyli jedna osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.

tekst rozporządzenia kliknij tutaj

Data publikacji: 26.03.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy