Na czym polega

W ramach akcji „Podziel się rozwiązaniem - samorząd lokalny razem wobec epidemii”  Związek  chce informować o małych i dużych inicjatywach wspólnot lokalnych. Wspólnym mianownikiem tych rozwiązań jest praktyczna odpowiedź na aktualne problemy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Głównym celem akcji jest tworzenie wirtualnej przestrzeni, w której możemy się podzielić rozwiązaniami wdrażanymi w poszczególnych gminach i powiatach województwa śląskiego

W jednym miejscu (w tej zakładce) na bieżąco są umieszczane krótkie informacje o mniejszych i większych działaniach, które realizują członkowie wspólnot lokalnych w naszym regionie (zwłaszcza samorządowcy, urzędy, starostwa, instytucje, grupy nieformalne i sami mieszkańcy).

W zakładce zostały wyodrębnione kategorie tematyczne (np. oświata, służba zdrowia czy inicjatywy obywatelskie), które zawierają przykłady konkretnych inicjatyw (zwykle w postaci krótkiego opisu, z przekierowaniem do strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych pomysłodawców).

Nasze credo

W ramach tej akcji dzielimy się rozwiązaniami, a nie porównujemy czy oceniamy. Możliwości każdej wspólnoty lokalnej są różne i to, jakie działania w jej ramach są podejmowane zawsze jest związane z aktualnymi uwarunkowaniami organizacyjnymi, finansowymi, technicznymi czy logistycznymi.

Nie ma lepszych i gorszych rozwiązań, każde w walce z koronawirusem jest tak samo ważne i potrzebne.

Sprawdzone rozwiązanie w jednej jednostce samorządu terytorialnego może okazać się bowiem niezbędne i tak samo skuteczne w innej gminie czy innym powiecie. A może inicjatywę kilku osób z danego miasta można powielić w sąsiednich?

Związek na bieżąco monitoruje działania podejmowane przez samorządy lokalne w województwie śląskim dotyczące walki z koronawirusem.

Jednocześnie jeśli Państwa dobra praktyka nie zostanie uwzględniona w tej zakładce, to prosimy o jej bezpośrednie wskazanie (e-mail: dtkocz@silesia.org.pl).

 

Polecamy
Współpracujemy