Wszyscy szyją maseczki

Mszana

W Mszanie ruszyła akcja szycia maseczek dla Szpitala w Raciborzu. Produkcja realizowana jest w nowo otwartej Pracowni Krawieckiej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Uruchomienie pracowni w Gminnym Ośrodku było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Cieszę się z tej inicjatywy. W obecnej sytuacji jest ona niezmiernie ważna i cenna. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tę szlachetną akcję. Jeśli tylko będę pomocny, jestem do dyspozycji – podkreśla Mirosław Szymanek, Wójt gminy Mszana.

Więcej informacji poniżej:
www.gokir-mszana.pl

Data zamieszczenia: 27.03.2020

Strumień

Gmina Strumień także zachęca do przyłączenia się do akcji szycia maseczek. Bezpłatne maseczki będą przekazywane seniorom w gminie Strumień (materiał zostanie zapewniony przez gminę).


Więcej informacji poniżej:
www.facebook.com

Data zamieszczenia: 27.03.2020

 

 

 

fot. materiały UG Strumień

 

Lędziny

Również w Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach uszyto już 1,5 tys. maseczek. Wśród odbiorców są szpitale z różnych miast.

Inicjatorem akcji jest kierownictwo Ośrodka Kultury. Postanowiono wykorzystać fakt, że w tej placówce działa kółko krawieckie.

Inicjatorzy akcji zachęcają do zaangażowania - wystarczy skontaktować się z Ośrodkiem Kultury w Lędzinach -pomimo epidemii placówka dyżuruje.

Źródło:
www.katowice.wyborcza.pl

Data zamieszczenia: 28.03.2020

 

 

Katowice

Już w pierwszym tygodniu akcji ochotnicy zgromadzeni na Facebooku w grupie pn. „Katowice szyją maseczki dla medyków"  przygotowali ponad 2000 maseczek ochronnych.

- Wiedziałam, że trzeba działać szybko. Nie spodziewałam się jednak, że w tak krótkim czasie uda nam się zaangażować ponad 600 osób z całego Śląska – mówi Ania, pomysłodawczyni całej akcji, która na co dzień szyje kolorowe plecaki, torby i artykuły dla dzieci w małej pracowni w Katowicach.

Tniemy ogromne ilości materiałów i cieszymy się, że w tych trudnych dniach możemy zrobić coś dobrego dla innych – dodaje.

Pierwsze maseczki trafiły do personelu Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Katowickiego Centrum Onkologii, Okręgowego Szpitala Kolejowego, Centrum Zdrowia w Mikołowie oraz Oddziału Intensywnej Terapii w Katowicach-Ochojcu.

Do akcji można przyłączyć się tutaj: www.facebook.pl

Więcej informacji poniżej:
www.katowice.eu

Data zamieszczenia: 30.03.2020

Polecamy
Współpracujemy