PFRON udostępni swoje pojazdy na potrzeby dowozu na szczepienia

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych spełni postulaty samorządowców i udostępni swoje pojazdy do dowozu na szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności – wynika z informacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Strona Samorządowa apelowała do PFRON w sprawie mobilnych punktów szczepień na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST).

„W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień jednostki samorządu terytorialnego umożliwią dowóz na szczepienia osób niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami i osób, wymagających szczególnego wsparcia, nie posiadających orzeczenia o niepełnosprawności” – przekazał resort rodziny i polityki społecznej na stronie internetowej.

Według ministerstwa PFRON poinformował, iż ze względu na stan wyższej konieczności, która jest następstwem pandemii, nie będzie wnosił zastrzeżeń co do transportu na szczepienia osób bez orzeczenia o niepełnosprawności.

PFRON poinformował jednocześnie, że w trybie pilnym wprowadzane są zmiany w zasadach programu Rady Nadzorczej PFRON, których celem jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w organizacji transportu do punktów szczepień.

więcej tutaj: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/pfron-udostepni-swoje-pojazdy-dla-dowozu-na-szczepienia

Data publikacji: 1.02.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy