Gliwice i Bieruń z wysoką pozycją w rankingu Samorządów

Gliwice i Bieruń to dwie gminy członkowskie naszego Związku, które uzyskały w tegorocznym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020 wysokie pozycje. Jego organizatorem jest dziennik Rzeczpospolita.

 

Ranking Samorządów weryfikuje sprawność i skuteczność działań władz lokalnych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia samorządy lokalne, które są dobrze zarządzane oraz dbają o trwałość ekonomiczną, środowiskową oraz społeczną. W sumie ocena poszczególnych gmin opierała się na około 50 wskaźnikach.

Gliwice zostały liderem wśród miast na prawach powiatu. Miasto szczególne osiągniecia odnotowało w obszarze potencjału ekonomiczno-finansowego. Jak wyjaśnili organizatorzy rankingu, Gliwice wyróżniają się również konsekwencją w budowaniu bezpieczeństwa finansowanego budżetu.

Wśród miast i gmin miejsko-wiejskich drugie miejsce zajął Bieruń. Gmina osiągnęła bardzo dobre rezultaty w obszarze trwałości społecznej i środowiskowej oraz infrastruktury rekreacyjno-sportowej. 

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym samorządom lokalnym, a zwłaszcza tym, które współdziałają ze środowiskiem samorządowym w ramach naszej organizacji.

więcej o rankingu tutaj: www.regiony.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita

Data publikacji: 09.11.2020 r.

Polecamy
Współpracujemy