"Święto Jabłka" w Mstowie

Tegoroczna edycja „Święta Jabłka” w Mstowie była długo wyczekiwana, ale jak się okazało, warto było pojawić się na mstowskich błoniach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a występy sceniczne gwiazd oglądały tłumy ludzi – mieszkańców gminy  i regionu częstochowskiego.

 

Impreza przypadła na czas obowiązywania obostrzeń sanitarnych, co nałożyło na organizatorów nowe obowiązki. Zostały one jednak sprawnie zrealizowane, dzięki czemu przebieg wydarzenia był na profesjonalnym poziomie.

Już od rana 14 sierpnia prace przygotowawcze były w toku - przybywali wystawcy, artyści, obsługa techniczna i gastronomiczna. Aby „Święto Jabłka” nabrało właściwej formy, swoje wysiłki musieli połączyć m.in. technicy od sceny, nagłośnienia, gospodarz miejsca, organizator i liczni wystawcy. Kolejna grupa to artyści, którzy swoim talentem czarowali później wszystkich gości i liczną widownię. Nad całością czuwali pracownicy ochrony oraz przedstawiciele służb: Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki dobrej organizacji oraz współpracy byliśmy świadkami wspaniałego wydarzenia kulturalnego.

Pierwsze dźwięki muzyki i słowa powitania padły ze sceny o godzinie 16:00. Zaraz po nich prowadzący zaprosił wszystkich na konkursy sprawnościowe związane z jabłkiem. Chętni (dzieci i młodzież) mieli za zadanie m.in. strącać jabłka, rzucać nimi do kosza lub spychać kręgle. Zabawy było co niemiara, a także nagród czy upominków. Każdy dostał torbę (z logami: Święta Jabłka i Gminy Mstów), a w niej niespodzianki, którymi były jabłka i maskotki. Ku uciesze najmłodszych na placu dodatkowo dostępne były stoiska z wieloma atrakcjami: wata cukrowa, wakacyjne warkocze oraz cały park dmuchawców - to tylko niektóre z nich. Można też było poszaleć na zjeżdżalniach, trampolinach czy torach przeszkód. Dla większych i starszych uczestników były dostępne stanowiska z gastronomią oraz wygodne ławki z parasolami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia były występy zaproszonych artystów. Pierwszą gwiazdą na scenie był mstowski zespół śpiewaczy „Mstowianki”, który ma za sobą nagrania teledysków oraz wywiady w ogólnopolskiej telewizji (np. w Teleexpresie).

Folklor polskich gór i terenów żywiecczyzny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”. Grupa 28 osób wytańczyła i wyśpiewała piękne ludowe tradycje. Zespół na scenie podzielił się na muzyków, tancerzy i wokalistów - przez blisko godzinę rozbrzmiewały góralskie przyśpiewki, wirowały kolorowe kiecki i warkocze. Widowisko było arcyciekawe.

więcej informacji poniżej:
https://www.mstow.pl/art/4298,swieto-jablka-2021#.YR06Kg55t9U.facebook

Źródło: UG Mstów

Data publikacji: 23.08.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy