Ruszyły szczepionki przeciw COVID-19

Materiał prasowy: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

W niedzielę (27 grudnia br.) w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie zaszczepiono pierwszą osobę przeciwko COVID-19. Była nią Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka CSK MSWiA. Zaszczepił ją dr Artur Zaczyński, wicedyrektor szpitala. Tym samym rozpoczęto Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19.

 

- Jeżeli chcemy wrócić do normalności to trzeba się zaszczepić. Jeśli nie chcemy zaszczepić się dla siebie, zróbmy to dla innych, także tych, których kochamy – powiedziała Alicja Jakubowska po przyjęciu szczepionki. Pielęgniarka podkreśliła, że podanie szczepionki jest bezbolesne i czuje się bardzo dobrze.

Po Alicji Jakubowskiej zaszczepieni zostali: prof. Waldemar Wierzba, dyrektor CSK MSWiA; Sławomir Butkiewicz, ratownik medyczny; dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych oraz Angelika Aplas, diagnosta laboratoryjny.

Prof. Waldemar Wierzba podkreślił, że szczepionka została bardzo dobrze sprawdzona.

Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 – prawie 10 tys. dawek dotarła do Polski 26 grudnia br. Preparat rozdysponowano do 72 szpitali węzłowych w całym kraju, w których rozpoczęte zostaną szczepienia personelu medycznego.

Do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dotarło pierwsze 75 fiolek, co pozwoli zaszczepić 375 osób. Szczepionki są przechowywane na terenie CSK MSWiA.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień jest dostępnych pod adresem: www.gov.pl/web/szczepimysie

Data publikacji: 28.12.2020 r.

Polecamy




Współpracujemy