Akcja "Śląsk drukuje dla medyków w koronie"

Trwa zbiórka funduszy w ramach akcji "Śląsk drukuje dla medyków w koronie" prowadzona w serwisie zrzutka.pl. Dzięki zebranym pieniądzom do szpitali z naszego województwa mogą trafić środki ochronne wielorazowego użytku.

W opisie zbiórki czytamy m. in.:
"W związku z trwającym w Polsce stanem epidemicznym spowodowanym koronawirusem SARS-CoV-2, odpowiadając na ogromną potrzebę wsparcia placówek medycznych i służb ratunkowych środowisko majsterkowiczów na Śląsku uruchomiło swoje możliwości wsparcia. Na bazie projektu open source dla wydruku przyłbicy ochronnej w technice druku 3D wolontariusze - indywidualni makerzy - drukarze 3D, a także członkowie Stowarzyszenia Warsztat Miejski i Hackerspace Silesia, rozpoczęli produkcję przyłbic dla medyków na Śląsku. Do tej pory wydrukowaliśmy ponad 200 przyłbic.


fot. CR-3D Pixabay

Drużyna "Śląsk drukuje dla medyków w koronie" na bieżąco współpracuje z grupami wolontariuszy, w tym również z grupą inicjatywną szyjącą maski ochronne dla placówek medycznych „Gliwice szyją maseczki”, która wyprodukowała do tej pory tysiące masek ochronnych wielorazowego użytku oraz ponad 500 masek ochronnych jednorazowego użytku."

Źródło: 
www.silesia24.pl

Strona zbiórki:
www.zrzutka.pl

Do grupy na Facebooku można dołączyć tutaj

Data zamieszczenia: 02.04.2020

Polecamy
Współpracujemy