105 rocznica praw miejskich Zawiercia

W tym roku Zawiercie obchodzi 105 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji miasto od 1 do 5 lipca przewidziało wiele atrakcji dla swoich mieszkańców.

Nadanie praw miejskich dla Zawiercia miało miejsce 1 lipca 1915 roku. Historia miasta sięga XII wieku. Wtedy to funkcjonowała tu wieś Kromołów, która teraz jest jedną z dzielnic Zawiercia. 

1-5 lipca w ramach świętowania urodzin miasta zaplanowano wiele wydarzeń. Część z nich ze względu na trwającą epidemię odbędzie się on-line, pozostałe odbędą się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Zaplanowano m.in. koncerty online: wystąpią m.in. K2, Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”, Do trzech razy sztuka oraz DJ (każdego dnia o godzinie 20) oraz czytanie wierszy w formie online (każdego dnia o godzinie 10).

Poniżej publikujemy harmonogram wydarzenia i zachęcamy do udziału w nim:

Środa, 1 lipca
Godzina 17: II Siłowo - Sprawnościowe Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, OSiR przy ulicy Moniuszki 10.
Regulamin na stronie internetowej: www.osir.net.pl

Niedziela, 5 lipca
Godzina 16 - „105 SADZONEK NA 105-LECIE”
Happening ekologiczny przy fontannie miejskiej na pl. św. Jana Pawła II. W programie: rozdawanie 105 sadzonek drzew mieszkańcom Zawiercia, warsztaty twórczego recyklingu dla dzieci, punkt wymiany kwiatów, zbiórka zużytego drobnego sprzętu elektronicznego w zamian za gadżet.

Godzina 17 - Kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii (teren przy MOK „Centrum”).
Godzina 17 - Koncert Folky Band (Filia MOK „Centrum” w Zawierciu-Kromołowie)*.
Godzina 17.15 - Koncert Orkiestry Dętej CMC (Park Miejski im. Adama Mickiewicza)*.

* Publiczność prosimy o zachowanie 2-metrowych odstępów, a gdy jest to niemożliwe - o noszenie maseczek.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Zawierciu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu, Interfit Club Zawiercie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

 

Polecamy
Współpracujemy