Uhonorowaniem setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Kłobucku

W dniu 8 października 2018 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym im. Józefa Bema w Kamyku odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły. Podczas obchodów przeprowadzono międzyklasowy konkurs wiedzy o patronie szkoły, zawody sportowe, projekcję filmu Syzyfowe prace oraz  konkurs plastyczny pt. Ojczyzna - co to znaczy. Na zakończenie  uroczystości na terenie szkoły posadzono drzewo z gatunku platan klonolistny upamiętniające  setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Dnia 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę połączone z obchodami Dnia Patrona Szkoły.  Podczas obchodów uroczyście wciągnięto flagę Polski na maszt, odbyło się również ślubowanie klas pierwszych, czwartych i siódmych oraz  akademia z udziałem władz miasta. Oprócz głównej uroczystości odbył się również konkurs recytatorski dla dzieci o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości na terenie szkoły posadzono drzewo z gatunku dąb, upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W dniu 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku,  Szkole Podstawowej w Białej oraz  Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyły się uroczystości związane z uhonorowaniem setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu przeprowadzono uroczystą akademię o tematyce patriotycznej z udziałem władz miasta i zaproszonych gości. Na zakończenie obchodów na terenie szkoły posadzono drzewa z gatunku dąb, klon jawor i platan klonolistny, upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Oprócz głównych uroczystości w szkołach przeprowadzono również działania towarzyszące:

  • wykonanie pocztówek na 100 – lecie niepodległości Polski;
  • wykonanie gazetek okolicznościowych w klasach oraz korytarzach szkolnych;
  • wykonanie kotylionów patriotycznych na zajęciach plastycznych;
  • klasowy konkurs patriotyczny Kwiaty dla Niepodległej – wystawa prac (SP w Białej);
  • udział szkoły w projekcie Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości (podsumowanie projektu odbyło się na Jasnej Górze  w dniu 4 listopada 2018 r.) (SP w Białej);
  • złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na cmentarzu w Białej w Miejscach Pamięci Narodowej (SP w Białej).

Polecamy
Współpracujemy