Kibice wspierają służbę zdrowia

Kibice Ruchu Chorzów "Niebieskie Południe" również wspierają cichych bohaterów walki z koronawirusem - ratowników medycznych z Raciborza i Kuźni Raciborskiej.

- Po wewnętrznej zbiórce na Fan Clubach, zakupujemy spore ilości niezbędnych artykułów - woda, ręczniki, środki czystości, soki, cukier, herbata... Wdzięczność i uśmiech ratowników to budujące doświadczenie, a my jeszcze raz życzymy Wam dużo sił i zdrowia! Razem możemy wiele! NP’07 - napisali kibice na swoim profilu w portalu społecznościowym.


fot. wsyperek Pixabay

Źródło: www.sport.nowiny.pl, www.facebook.com

Data zamieszczenia: 01.04.2020

 

Również kibice Górnika Zabrze prowadzą akcję wspierania służby zdrowia w walce z koronawirusem.

- W akcję pomocy dla szpitali włączyli się kibice Górnika Zabrze z wielu śląskich miast. W pierwszej fazie zbiórek i naszych działań na fan clubach, zebraliśmy blisko 40000 zł - informuje Dawid Florek, jeden z koordynatorów tych działań. - Za tę kwotę zamówione zostały najpotrzebniejsze artykuły, na które zapotrzebowanie zgłaszały szpitale, stacje pogotowia, a także inne instytucje.

W akcji kibiców Górnika Zabrze, zrzeszonych w wielu grupach kibicowskich, wiele podmiotów otrzymało sprzęt ochrony indywidualnej. 

Informacja dla chętnych, którzy chcieliby włączyć się do akcji pomocy służbie zdrowia organizowanej przez fanów Górnika Zabrze. Obecnie trwają zbiórki:
zbiórka Torcidy: www.zrzutka.pl
maseczki dla mieszkańców Zabrza: www.facebook.com
Torcida Strzebiń: www.pomagam.pl

Więcej informacji: www.dziennikzachodni.pl

Data zamieszczenia: 06.04.2020

 

W działania włączyli się także kibice GKS Katowice, którzy w ostatnich dniach oddawali krew oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, za które zrobili najbardziej potrzebne zakupy dwóm katowickim szpitalom.
- Pojawiliśmy się dziś w szpitalu na Murckach i onkologii na Raciborskiej. Przekazaliśmy łącznie: 11 000 rękawiczek, 1 200 maseczek, 100 litrów płynu do dezynfekcji, 20 przyłbic, 10 termometrów bezdotykowych, 10 pulsoksymetrów napalcowych, 2 palety z napojami (wody i soki) oraz kilka kartonów kawy – możemy przeczytać na stronie internetowej www.gieksa.pl. 

Fani GieKSy zebrali do tej pory ponad 14 tysięcy złotych i zapowiadają, że  wciąż można wpłacać środki.

Więcej informacji: www.gieksa.pl

Źródło: www.katowice.eu

Data zamieszczenia: 08.04.2020

Polecamy
Współpracujemy