Jak informuje serwis samorządowy PAP, w systemie hybrydowym działają 1202 szkoły podstawowe, w zdalnym - 369. Tak wynika z danych przekazanych w czwartek przez resort edukacji. To oznacza, że co dziesiąta podstawówka nie pracuje w zwykłym, stacjonarnym trybie.
Od poniedziałku szkoły średnie w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W liceach i technikach w strefie czerwonej nauka odbywa się w pełni zdalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe działają jak dotąd bez zmian, tzn. stacjonarnie, a wprowadzenie w nich nauki hybrydowej lub zdalnej wymaga zgody sanepidu.
W piątek ma być ogłoszona decyzja w sprawie dalszego funkcjonowania podstawówek. Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego uczniowie starszych klasa będą uczyli się zdalnie lub hybrydowo.
Według uzyskanych od kuratorów oświaty danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w czwartek stacjonarnie pracowało 13 367 szkół podstawowych (co stanowi 89,5 proc. wszystkich podstawówek) i 14 786 przedszkoli (96,9 proc.).
Za zgodą sanepidu w 1202 szkołach podstawowych (8 proc.) i w 267 przedszkolach (1,7 proc.) wprowadzono nauczanie hybrydowe. Na naukę w pełni zdalną przeszło 369 szkół podstawowych (2,5 proc.) i 207 przedszkoli (1,4 proc.).
Oznacza to, że wzrasta liczba szkół podstawowych i przedszkoli, które pracują w trybie innym niż stacjonarny.
więcej poniżej:
www.samorzad.pap.pl
Data publikacji: 23.10.2020 r.