"Uczenie się przez działanie (...)" - konferencja w Tychach

29 listopada w Tychach odbyła się konferencja pn. "Uczenie się przez działanie - jak wprowadzać zmiany". 

 

W ramach tegorocznej edycji konferencji organizatorzy przewidzieli zarówno część wykładową, jak warsztatową.

Konferencję oraz warsztaty poprowadzili eksperci:

  • Oktawia Gorzeńska
  • Ewa Radanowicz
  • prof. Monika Wiśniewska-Kin
  • Weronika Kisiel
  • Anna i Robert Sowińscy.

PROGRAM KONFERENCJI

9.30 - otwarcie konferencji

9.40 - 10.30 - Wykład Oktawii Gorzeńskiej, twórczyni Akademii Przywódctwa Edukacyjnego, autorki książki "Projekt zmiana - od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole - warsztatownik".

10.30 - 11.20 - Wykład Ewy Radanowicz, autorki książki "W szkole wcale nie chodzi o szkołę" dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UGiM w Goleniowie, Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych

11.20 - 11.50 - Wykład prof. dr hab. Moniki Wiśniewskiej-Kin i mgr Weroniki Kisiel "Zachować i rozwijać to co naturalne - strategia nauki czytania przez zdziwienie" - założenia programu, działania na terenie Tychów

11.50 - 12.30 Przerwa kawowa

12.30 - 13.10 Praktyka czyni mistrza czyli innowacje społeczne w zakresie kształcenia i edukacji realizowane w ramach projektu PoPojutrze 2.0 - SenseConsulting z Poznania:

1. "Lingwistyczna Papuga - o dykcji i nie tylko" - innowacja społeczna strworzona przez tyskich nauczycieli: Monikę Szydłowiecką i Macieja Gruchlika, która zajęła 2 miejsce w II naborze innowacji.

2. 'Gra w klasy czyli dlaczego warto rozGRYwać dobre lekcje" - jedna z dwóch zwycięskich innowacji I naboru projektów grantowych, której autorami są Wojciech Grzybowski, Krzysztof Kondracki, Magdalena Kuriata, i ks. Jerzy Babiak.

13.10 - 14.00 Wykład  Anna i Robert Sowińscy "Ile wolności w szkole potrzebuje uczeń? - w oparciu o plan daltoński" - propagatorzy koncepcji "Plan Daltoński" autorzy książki "Od nauczania do uczenia się. Nasz Plan Daltoński."

14.00 Podsumowanie i zakończenie konferencji.

14.30 - 16.00 Warsztaty

I warsztat - "Skuteczne metody wprowadzania współpracy, odpowiedzialności i samodzielnosci na podstawie planu daltońskiego" Anna i Robert Sowińscy.

II warsztat -  'Gra w klasy czyli dlaczego warto rozGRYwać dobre lekcje" Wojciech Grzybowski, Krzysztof Kondracki, Magdalena Kuriata, i ks. Jerzy Babiak

III warsztat -  "Zachować i rozwijać to co naturalne - strategia nauki czytania przez zdziwienie" prof. dr hab. Monika Wiśniewska-Kin i mgr Weronika Kisiel.

więcej poniżej:
https://umtychy.pl/artykul/7992/uczenie-sie-przez-dzialanie-jak-wprowadzac-zmiany-konferencja-w-tychach?fbclid=IwAR0te-elLVTfjuGOObTHOnfSo8_SOfCbQY2R62voFzvNozlAZnLB4w5Zwag

Źródło: UM Tychy

Data aktualizacji: 30.11.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy