Szybsza komunikacja z mieszkańcami w gminie Mszana

Urząd Gminy Mszana z myślą o zapewnieniu lepszej komunikacji z mieszkańcami rozszerzył usługę tzw. powiadomień sms-owych. Dzięki temu członkowie lokalnej społeczności będą otrzymywać informacje m.in. o alertach pogodowych i innych ważnych wydarzeniach w gminie.

 

Obecnie mieszkańcy, których numery telefonów znajdują się w bazie systemu podatkowego, prowadzonej od 2017 roku w Referacie Finansów, otrzymują powiadomienia o terminie płatności podatków i opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

16 marca Urząd Gminy Mszana zwiększył zakres usługi - za pomocą sms-ów - gmina będzie informowała o alertach pogodowych, innych ważnych ogłoszeniach czy wydarzeniach w gminie.

- Będą to m.in. alerty dotyczące stanu zanieczyszczeń powietrza, informacje o planowanych utrudnieniach wynikających z przebudowy czy remontów dróg, czy zapowiedzi ważnych wydarzeń społeczno-kulturalnych - uzupełnia Błażej Tatarczyk, Wicewójt Mszany.

Władze gminy podkreślają, że w obecnych czasach szczególnie ważne jest szybkie i sprawne przekazywanie zweryfikowanych informacji. Dobra komunikacja to podstawa tworzenia świadomego społeczeństwa - podsumowuje Błażej Tatarczyk.

Więcej informacji o tej usłudze tutaj: https://www.mszana.ug.gov.pl/mszana/aktualnosci/6552-urz%C4%85d-gminy-wy%C5%9Ble-ci-sms-z-przypomnieniem,-alarmem-lub-wa%C5%BCnym-wydarzeniem

Źródło: UG Mszana

Data publikacji: 25.03.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy