Racibórz: zbiórka darów. Co, gdzie, jak?

„Kochani przyjaciele z Polski serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w najtrudniejszych chwilach dla Ukrainy! Razem wygramy! Chwała Ukrainie!” - Tak za pierwszy transport zebranych przez raciborzan darów dziękowali nam tyśmieniczanie - mieszkańcy naszego partnerskiego miasta w Ukrainie.

 

W weekend do Tyśmienicy zawieźliśmy trzy busy wypełnione po brzegi kartonami pełnymi: opatrunków, środków czystości, żywności gotowej do spożycia, śpiworów, karimat i rzeczy pierwszej potrzeby dla dzieci. W busach były też zakupione ze zbiórki - agregat prądotwórczy, ponad 100 kompletów bielizny termoaktywnej i 2 tys. m siatki maskującej - potrzebnych dla ochotników gotowych bronić swojego miasta i kraju w ogarniętej wojną Ukrainie.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i prosimy o jeszcze. To nie może być jednorazowa akcja. Zbieramy dalej, do czego gorąco Państwa zachęcamy! – apelują prezydent Raciborza Dariusz Polowy i wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Z pomocą partnera społecznego Stowarzyszenia Przyjaciół Tęcza uruchomiliśmy i prowadzimy nadal zbiórkę środków finansowych na zakup specjalistycznego sprzętu: m.in. urządzeń komunikacji radiowej dla naszego miasta partnerskiego – Tyśmienicy.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA"
ul. Wojska Polskiego 8
47-400 Racibórz
nr konta 65 1050 1344 1000 0090 8155 0403
tytuł przelewu: Ukraina

Zaktualizowaliśmy listę potrzebnych darów zgodnie z zapotrzebowaniem jakie otrzymaliśmy dzisiaj (07.03) od władz Tyśmienicy. Oprócz zbieranych dotychczas produktów partnerzy z Tyśmienicy zwracają się do nas dodatkowe sprzęty dla Sił Zbrojnych:

Na liście znajdują się:
- opaski uciskowe i bandaże medyczne, apteczki
- nakolanniki
- ochraniacze na łokcie
-rękawice taktyczne
- cyfrowe stacje radiowe o zasięgu powyżej 3 km
- latarki z wymiennymi bateriami
- powerbanki
-buty wojskowe
- bielizna męska
- bielizna termiczna
-karimaty
- śpiwory
-czapki z polaru
- rękawiczki polarowe
- kominiarki
- żywność do długotrwałego przechowywania

więcej poniżej:
https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Zbiorka-darow.-Co-gdzie-jak/idn:9832

Źródło: UM Racibórz

Data publikacji: 07.03.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy