Pyskowice solidarne z Ukrainą

Miasto Pyskowice w związku z atakiem Rosji na Ukrainą włączyło się w pomoc humanitarną dla tego kraju i zaprzyjaźnionego miasta Czerwonograd. Trwa zbiórka rzeczowa, organizowane są miejsca pobytu.

 

Każdy kto chce pomóc, może przynieść do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej i jej oddziałów: żywność, ubrania, środki higieniczne, a w szczególności: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bieliznę damską, męską i dziecięcą, podpaski, pieluchy dla dzieci i dorosłych, ręczniki papierowe i z mikrofibry, zestawy wielorazowych tekstyliów kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki (materiał silikon dopuszczony do użytku w kontakcie z żywnością lub plastik), środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe lub opakowanie maseczek jednorazowych, żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Zbiórka prowadzona jest w terminach:

  • MOKiS: pn. - pt. w godz. 7.30-20.30,
  • MBP Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych - pn. - wt. w godz. 9.00-15.30; śr. - pt. w godz. 12.00-18.00,
  • MBP Oddział dla Dzieci: pn. - wt. w godz. 9.00-15.30; śr.- pt. w godz. 12.00-18.00,
  • MBP Filia nr 1: pn. - wt. w godz. 12.00-16.00; śr. - pt. w godz. 12.00-18.00.

Uwaga! Prosimy, aby dostarczane rzeczy były nowe lub czyste i w stanie bardzo dobrym.

Miasto Pyskowice przygotowało się też już do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Miejsca pobytu czekają na przykład w Centrum Wsparcia Rodziny. Trudno obecnie ocenić jak liczny może być napływ potrzebujących. Dlatego każdy chętny mieszkaniec może już teraz zadeklarować gotowość udzielenia schronienia i utrzymania. Można to zrobić poprzez skrzynkę mailową ukraina@pyskowice.pl podając nazwisko, numer kontaktowy i informację o liczbie miejsc noclegowych.

Prosimy o też o zapoznanie się z klauzulą informacyjną RODO dostępną pod adresem https://bip.pyskowice.pl/res/serwisy/pliki/28967912?version=1.0

Źródło: UM Pyskowice

Data publikacji: 01.03.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy