Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Bełku (g. Czerwionka-Leszczyny)

Jubileusz 70-lecia istnienia to wyjątkowe święto. Koła Gospodyń Wiejskich są częścią kultury i tradycji regionalnej, panie angażują się w wiele działań, takich jak dożynki, jarmarki wielkanocne czy Święto Makówek. W wyjątkowy sposób reprezentują nas nie tylko w województwie, ale również w całym kraju i poza jego granicami. Za to wszystko bardzo serdecznie im dziękujemy i składamy najlepsze życzenia - mówił podczas uroczystości Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bełku bardzo chętnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturowym sołectwa. Nieprzerwanie Koło włącza się w organizowanie korowodu dożynkowego. W swoich ludowych strojach zasilają procesje Bożego Ciała oraz inne uroczystości kościelne czy regionalne.

W ostatnich kilkunastu latach zdobyły liczne wyróżnienia oraz nagrody, między innymi I miejsce w konkursie „Ogórkowe Smaki”, III miejsce w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz I miejsce w XV Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara Śląska na Wesoło”.

Życzenia na ręce gospodyń złożyli również Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Radny Powiatu Rybnickiego Eugeniusz Adamiec, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bełku Krystyna Janiszewska, Dyrektor Przedszkola „Bajkowy ogród” w Bełku Stefania Baluch, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełku Witold Siepielewski, Prezes Klubu Sportowego Decor Bełk Janusz Gawlik, przedstawicielki Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich z Czuchowa oraz zaproszeni goście.

Cały artykuł wraz z fotorelacją z tego wydarzenia dostępny jest tutaj

Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny, zdjęcie: Katarzyna Mazur

data publikacji: 14 czerwca 2021 r.

Polecamy
Współpracujemy