3 maja #świętujwdomu - akcja Wodzisławia

3 maja #świętujwdomu, niebawem znów będziemy razem - tak brzmi tytuł akcji, którą zainicjował Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego. Jej celem jest podziękowanie mieszkańcom miasta za ich solidarność i niesioną pomoc w dobie epidemii.

Poniżej szczegółowe informacje na temat tej akcji.

 

I chociaż wszyscy powinni być teraz oddzielnie to wodzisławianie nieustannie pokazują, że można być razem nawet na odległość. Mieszkańcy naszego miasta kolejny raz udowadniają, że potrafią być solidarni i pomagać sobie w trudnych chwilach. Pragniemy im za to podziękować w wyjątkowy sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez wątpienia pandemia koronawirusa obudziła w mieszkańcach Wodzisławia Śląskiego niespożyte siły do działania oraz solidarność ze słabszymi i tymi bardziej narażonymi na zarażenie. Wodzisławianie masowo szyją maseczki ochronne, drukują przyłbice, przygotowują posiłki dla lekarzy, dowożą zakupy. Oferują to, czego mają teraz dużo - swój cenny czas. Oferują to, czego nie można kupić za żadne pieniądze - swoją miłość.


Od lat 3 maja tradycyjnie spotykaliśmy się na wodzisławskim Rynku, aby hucznie obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku apelujemy aby świętować w zaciszu domów, w gronie najbliższych. Święto Konstytucji 3 Maja, którego przesłaniem jest budowanie społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku, tolerancji, mimo poglądowych różnic stało się dla nas doskonałym pretekstem, aby stworzyć... dziękczynną kampanię.

Za gotowość do niesienia pomocy w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa chcemy podziękować wodzisławskiej służbie zdrowia, diagnostom laboratoryjnym, policji, strażakom-ochotnikom, strażnikom miejskim, duchownym, restauratorom, pracownikom sklepów, przedsiębiorcom i wszystkim osobom, które z dobroci serca nie wahają się służyć innym.


To z myślą o Was powstała kampania pn. "3 maja #świętuj w domu, niebawem znów będziemy razem". Za pośrednictwem miejskich billboardów, banerów, które pojawią się na Rynku oraz kampanii w social mediach chcemy wykrzyczeć głośne DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie. Dziękujemy za ciężką pracę, którą wykonujecie nie oczekując nawet  słowa podziękowania.

Dziękujemy, że trwacie na "posterunku", że pomimo możliwości utraty zdrowia codziennie stajecie za ladą, aby nas obsługiwać, że nie schodzicie ze swoich stanowisk pracy, że dowozicie zakupy i posiłki mieszkańcom i lekarzom.

Dziękujemy, że szyjecie maseczki, drukujecie przyłbice i podejmujecie się szeregu szlachetnych inicjatyw. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca możemy wygrać tą nierówną walkę z koronawirusem.

"Dziękuję to za mało aby wyrazić moją wdzięczność. To dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie w naszym mieście. Wasze poświęcenie, zaangażowanie daje wiarę wielu ludziom w lepsze jutro. Dziękuję za każdą minutę poświęconego czasu na niesienie pomocy innym. Jesteście naszymi Bohaterami" – mówi prezydent Mieczysław Kieca.


Wtórując słowom prezydenta Wodzisławia Śląskiego, w imieniu wszystkich wodzisławian mówimy jednym głosem: DZIĘKUJEMY. Wierzymy, że NIEBAWEM ZNÓW BĘDZIEMY RAZEM.

Źródło: UM Wodzisławia Śląskiego

Zdjęcia z akcji dostępne poniżej:

www.wodzislaw-slaski.pl

Polecamy
Współpracujemy